1Nivogo Ne Yapar?
Nivogo olarak biz, üretilen her ürünün değerli olduğuna ve herhangi bir sebepten dolayı kullanılmadığı zaman değerinin yok olmadığına inanıyoruz. Bu amaçla, partner markalarımızdan ve bireysel kullanıcılardan, hayata tekrar döndürebileceğimiz ve döngüsel ekonomiye dahil edilerek yeni kullanıcılarıyla buluşturabileceğimiz ürünleri alıyoruz. Türkiye’nin ilk ve en büyük Yenileme Merkezinde 6 aşamalık bir süreçten geçirerek yeniliyor, ömürlerini uzatıyor ve böylece binlerce moda ürününü ve milyarlarca litre suyu kurtarmış oluyoruz. Sen de dolabındaki ihtiyacın olmadığı ürünlerini Nivogo’yla hayata döndürmek ve döngüsel deneyimine başlamak için buraya tıklayabilir, döngüsel dönüşüm marka ortaklarımız arasında yerini almak için ise iletişim sayfamızdan talebini bize gönderebilirsin 😊
2Yenileme işini detaylandırabilir misiniz? Ürünlere ne işlemler uygulanır?
İlk aşamada partner markalardan veya bireysel kullanıcılardan hayata tekrar döndürebileceğimiz ürünleri alıyoruz. Sonrasında, uzman operatörlerimiz bu ürünlerin bilgilerini ve yenileme ihtiyacını içeren bir NivoKod tanımlıyor. NivoKod’a tanımlanan ürünleri; yenileme ihtiyaçlarına göre lostra, terzi ve ütüleme atölyelerinden geçiriyoruz. Yenilenen her ürünü de Temizleme Atölyesi’nde yıkama ve dezenfeksiyon işlemlerinden geçiriyoruz. Yenilenme aşamaları sonunda, ürünlerin kalite standartlarımızı karşıladığından emin oluyoruz. Ürünlerin son durumlarını özenle inceledikten sonra, yapay zekâ temelli fiyatlandırma teknolojisi ile fiyatları belirlenen ürünleri Nivogo mağazaları ve nivogo.com e-ticaret kanalında yeni kullanıcılarıyla buluşturuyoruz. Yenileme aşamalarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için ne yapıyoruz sayfamızı inceleyebilirsin.
3Sattığınız ürünlerin hepsi ikinci el midir?
Hayır, sadece ikinci el ürün satmıyoruz. Biz bireysel kullanıcıların dolaplarındaki kullanmadıkları ürünlerin yanında, markaların belli sebepten satışa sunmadığı dolayısıyla daha önce kullanılmamış olan ürünleri de alıyor ve hayata döndürüyoruz.
4Ürünlerin durumlarını gösteren “Etiketi üzerinde”, “ilk günkü gibi”, “neredeyse yeni”, “hikayesi üzerinde” kelimeleri ne anlama geliyor?
Kullanıcıların ve markaların hayata döndürmek için Nivogo’ya getirdikleri ürünlerin, yenilenme aşamalarından geçtikten sonraki son durumunu ifade ediyor. Etiketi Üzerinde: Minimum düzeyde işlem görmüş ya da sadece temizleme atölyesinden geçmiş ve hiç kullanılmamış, etiketi dahi üzerinde olan ürünleri ifade ediyor. İlk Günkü Gibi: Yenileme işlemlerinden geçen, daha önce çok az kullanılmış ya da hiç kullanılmamış olan bir ürünün ilk günkü yeniliğine yakın hale getirildiğini ifade ediyor. Neredeyse yeni: Yenileme işlemleri sonucunda daha önceki yıpranmalarına bağlı olarak oluşan izlerin birçoğunun belli ölçüde onarılıp, iyileştirilerek neredeyse yeni halini aldığını ifade ediyor. Hikayesi Üzerinde: Yenileme işlemleri sonucunda daha önceki yıpranmalarına bağlı olarak oluşan izlerin bir kısmının iyileştirildiği ancak hikayesini hala gözle görülür bir şekilde üzerinde taşıdığı anlamına geliyor.
5Yenilenme sürecini tamamlayan ürünlerin satış fiyatlarını nasıl belirliyorsunuz?
Geliştirdiğimiz yapay zekâ temelli fiyatlandırma teknolojisi ile, yenilenen her ürünün ilk hali, geçtiği işlemler, son hali, kalite kontrol puanı, yılı, sezonu vb. bilgiler sistem tarafından işleniyor. Böylece fiyatlandırmanın her bir ürün için özel ve adil olmasını sağlıyoruz.
6Eski sezon ürünleri de kabul ediyor musunuz?
Elbette! Bizim için her ürün değerli. Tekrar hayata döndürmek istediğin eski sezon ürünleri de yenilenmesi için bize gönderebilirsin.
7Ürünleri fiziksel olarak Nivogo Yenileme Merkezine getirmeli miyim?
İlk aşamada, ürünlerini sadece İstanbul Akasya AVM’deki Nivogo mağazamızdan kabul edebiliyoruz. Fakat ileriki zamanlarda seçeneklerimizi artırmak için altyapı çalışmalarımızı büyük bir gayretle sürdürmekteyiz.
8Bütün ürünleri yenileyebiliyor musunuz?
Nivogo’ya gelen hiçbir ürün atık haline gelmez. Biz ürünlerin büyük bir çoğunluğunu yenileyebiliyoruz, bunu yaparken ürünlerin tasarımını değiştirmeden, ilk formunu koruyarak hayata döndürüyoruz. Yenilenemeyecek durumda olan ürünleri ise, ilk önce ileri dönüşüm sürecine, son çare olarak ise geri dönüşüm sürecine dahil ediyoruz. Böylece hiçbir atık oluşturmadan, tekrar hayata dönmek için Nivogo’ya gelen bütün ürünleri döngüsel ekonomiye kazandırıyoruz.
9Döngüsel dönüşüm marka ortağınız olmak için ne yapmam lazım?
Bunu duyduğumuza çok sevindik 😊 Herhangi bir ön yatırım yapmak zorunda olmadan, döngüsel dönüşüm marka ortağımız olmak ve birlikte döngüsel dönüşüm hareketini güçlendirmek için bize iletişim sayfamızdan talebini iletebilirsin.