Nivogo x Boyner: Sürdürülebilirliğe Döngüsel Katkı

Döngüsel Dönüşüm Hareketini birlikte güçlendiğimiz Döngüsel Dönüşüm Marka Partnerimiz, Türkiye’nin öncü perakende markalarından Boyner ile Şubat 2021’den beri sürdürülebilir bir dünya için beraber çalışıyoruz. İş birliğimizin başından beri Boyner’de çeşitli sebeplerden satılamayan ancak hayata tekrar döndürülebilecek, çanta, ayakkabı, dış giyim, aksesuar ana kategorilerindeki ürünlerin ömrünü uzatarak, bu ürünleri tekrar ekonomiye kazandırmayı amaçladık.

Şimdiye kadar yüz binlerce ürünü hayata döndürerek döngüsel ekonomiye dahil ettik. Yenileme işlemlerimiz ile yarattığımız faydanın çevresel etkisini, iyi bir dünya için beraber çalıştığımız sürdürülebilirlik danışmanımız Metsims ile ölçtük. Elde edilen net faydayı bulabilmek için ürünün üretimi için harcanan karbon emisyonundan, ürünün yenileme işlemleri sırasında harcanan karbon emisyonunu çıkarttık. Böylece bir ürünün sıfırdan üretilmesi için gerekecek enerji, su kullanımı ve karbon emisyonunun önüne geçtik.

Detaylara https://nivogo.com/cevresel-etki-olcumu/ sayfasından ulaşabilirsiniz.
Bu kapsamda 2023 yılı sonuna kadar Boyner ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğimiz ile yenilediğimiz 1 milyona yakın ürünlerle; +8 Milyar litre su kullanımının ve +10 Milyon kilogram karbon emisyonunun önüne geçmiş olduk. Yolculuğumuzun başından bu yana tüm hikayemize tanık olan Boyner ile Döngüsel Dönüşüm Hareketimizi güçlendirmeye devam edeceğiz.

Yenilenmiş ürünlerimizi bulabileceğin Döngüsel Mağazalarımızı keşfetmek için tıkla!